+48 22 401 12 12
+48 508 222 111

Korony

Korony stosuje się także po to, by wzmocnić zęby po leczeniu kanałowym albo ze względów estetycznych.
Korony stosuje się także po to, by wzmocnić zęby po leczeniu kanałowym albo ze względów estetycznych.

Czym jest korona protetyczna i kiedy się ją stosuje?

Korona to widoczna w ustach część zęba – od niej w dużej mierze zależy wygląd naszego uśmiechu. Gdy naturalny ząb ulegnie zniszczeniu lub starciu i nie można go już odbudować kompozytem (plombą), korona protetyczna może okazać się najlepszym rozwiązaniem. Korona stanowi także istotny element leczenia implantologicznego – implant odtwarza bowiem tylko korzeń zęba, a korona Warszawa zapewnia przywrócenie jego funkcji. Korony stosuje się także po to, by wzmocnić zęby po leczeniu kanałowym albo ze względów estetycznych (w przypadku zębów przebarwionych, z defektami szkliwa, nieprawidłowo ustawionych lub o niekorzystnym kształcie).

Korony protetyczne – z czego są wykonane?

Korony protetyczne wykonane są z rozmaitych materiałów, m.in.:

  • z akrylu i kompozytu (korony tymczasowe),

  • z metalu (stosowane niezwykle rzadko z uwagi na estetykę),

  • z porcelany na podbudowie metalowej lub wykonanej ze złota,

  • stosowane są także korony pełnoceramiczne na cyrkonowej podbudowie, które wyróżniają się najwyższą estetyką i trwałością.

Etapy wykonania korony protetycznej

Wykonanie korony protetycznej zamyka się z reguły w dwóch wizytach. Pierwsza wizyta poświęcona jest szczegółowej diagnostyce i przygotowaniu zęba, a także wykonaniu precyzyjnego wycisku i doborowi odpowiedniego koloru. Zakładana jest także wtedy korona tymczasowa. Na drugiej wizycie stomatolog cementuje gotową koronę. W niektórych przypadkach konieczne może być wcześniejsze leczenie kanałowe zęba lub wykonanie wkładu koronowo-korzeniowego, który ma wzmocnić ząb.

Czy to boli?

Cementowanie korony protetycznej nie wymaga znieczulenia, dyskomfort może pojawić się jednak na etapach przygotowawczych – nasi specjaliści oferują wówczas znieczulenie miejscowe, które skutecznie wyeliminuje nieprzyjemne odczucia.


« powrót
Stomatologia Estetyczna
  ul. Pełczyńskiego 22a/78, 01-471 Warszawa
  +48 22 401 12 12
  +48 508 222 111