+48 22 401 12 12
+48 508 222 111

Wybielanie

Zdecydowaną zaletą wybielania w gabinecie jest fakt, że zabieg ten przynosi szybkie rezultaty.
Zdecydowaną zaletą wybielania w gabinecie jest fakt, że zabieg ten przynosi szybkie rezultaty.

Zabieg profesjonalnego wybielania zębów w gabinecie można określić mianem najbardziej popularnego zabiegu kosmetycznego we współczesnej stomatologii. Wybielanie w gabinecie odbywa się oczywiście pod okiem doświadczonego lekarza, z użyciem skutecznych preparatów o wyższym stężeniu substancji czynnej niż tych stosowanych w wybielaniu nakładkowym w domu.

Plusy i minusy profesjonalnego wybielania zębów

Zdecydowaną zaletą wybielania w gabinecie jest fakt, że zabieg ten przynosi szybkie rezultaty – zabiegi wykonywane w domu nie zapewnią tak szybkich efektów. Wybielanie zębów Warszawa w gabinecie to również najbardziej bezpieczny sposób wybielania zębów. Dodatkowo, dzięki stosowaniu najnowszej generacji preparatów wybielających Beyond™II, zredukowana jest do minimum odczuwana w trakcie wybielania nadwrażliwość zębów oraz dziąseł. Warto też wspomnieć, że wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym kosztuje więcej niż domowe sposoby. Z uwagi na fakt, że efekty zabiegu nie są stałe, ważne jest stosowanie odpowiedniej diety oraz utrwalanie efektów za pomocą szyn wybielających.

Efekty zabiegu wybielania w gabinecie

Profesjonalne wybielanie zębów pomaga usunąć organiczne przebarwienia spowodowane wiekiem, używaniem tytoniu lub dietą – bogatą w kawę, napoje gazowane, czerwone wino i warzywa oraz owoce w ciemnym kolorze. Niektóre przebarwienia (np. polekowe) lub ściemnienia powstałe w efekcie urazów zębów, a także martwe zęby leczone kanałowo mogą nie reagować na wybielanie w gabinecie, wówczas stosuje się alternatywne metody (np. zęby martwe wybiela się wewnętrznie).

Profesjonale wybielanie zębów metodą Beyond ™

Zabieg lampą Beyond™ polega na aplikacji preparatu wybielającego na zęby, a następnie aktywowaniu go za pomocą światła akceleratora. Emitowane światło przyspiesza proces wybielania. W efekcie zęby stają się jaśniejsze od 5 do 14 odcieni (wg skali Vita). Zabieg wykonywany tą metodą jest całkowicie bezpieczny.

Przeciwwskazania do profesjonalnego wybielania zębów w gabinecie

Zabiegowi wybielania zębów lampą w gabinecie nie powinni poddawać się pacjenci:

  • z nadwrażliwością zębów i dziąseł;

  • z niewyleczonymi ubytkami;

  • z głębokimi przebarwieniami.

Planowany zabieg wybielania warto skonsultować ze stomatologiem, który pomoże najbardziej adekwatną i skuteczną w danym przypadku metodę.


« powrót
Stomatologia Estetyczna
  ul. Pełczyńskiego 22a/78, 01-471 Warszawa
  +48 22 401 12 12
  +48 508 222 111